Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед играят при резултат 2:1 на Уембли

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 2:1, Гюндоган отново със страхотен гол

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед играят при резултат 2 :1  на " Уембли " в мач от финала на ФА Къп.

В 13-а секунда " жителите " шокираха " алените дяволи ", откакто Кевин де Бройне отклони топката към Илкай Гюндоган, а последният стреля от въздуха, с цел да вкара прословут гол. Давид де Хеа бе беззащитен - 1:0 за Манчестър Сити.

Малко по-късно отборът на Пеп Гуардиола можеше да удвои резултата, само че изстрелът с глава на Родри профуча малко настрана от десния непряк дирек на Манчестър Юнайтед. В 21-а минута Ерлинг Халанд овладя и опита изстрел отвън наказателното поле, само че мощният му удар прелетя над напречната греда на Де Хеа.

В 28-а минута Кевин де Бройне получи свободно пространство, а полузащитникът се възползва и опита мощен удар по тревата с левия с крайник, който мина покрай дясната греда на " алените дяволи ". Три менути по-късно Манчестър Юнайтед имаше искания за дузпа, откакто Джак Грийлиш игра с ръка в личното си наказателно поле. Първоначално съдията остави играта да продължи, само че след това бе посъветван от своите сътрудници да прегледа обстановката на монитора на ВАР. Пол Тиърни реши, че дузпа има и отсъди углавен удар за " алените дяволи.

Бруно Фернандеш се нагърби с осъществяването, като изпрати вратаря в неверния ъгъл и съумя да изравни резултата - 1:1.

Второто полувреме стартира ужасно, откакто в 51-а минута Кевин де Бройне още веднъж откри Илкай Гюндоган на границата на наказателното поле, а последният отново стреля от въздуха и за повторно Давид де Хеа беше беззащитен - 2:1 за Манчестър Сити.

Манчестър Сити:  18. Щефан Ортега, 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 2. Кайл Уокър, 16. Родри, 5. Джон Стоунс, 10. Джак Грийлиш, 20. Бернардо Силва, 8. Илкай Гюндоган, 17. Кевин де Бройне, 9. Ерлинг Халанд

Треньор:  Пеп Гуардиола

Манчестър Юнайтед:  1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 19. Рафаел Варан, 2. Виктор Линдельоф, 29. Аарън Уан-Бисака, 17. Фред, 18. Каземиро, 14. Кристиан Ериксен, 25. Джейдън Санчо, 8. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд